Kaip prisiteisti skolą

Skola – ne žaizda, neužgis. Jeigu kažkas vengia atiduoti jums priklausančius pinigus, jums tikrai verta paskaityti šį straipsnį. Jis padės lengvai ir pigiai prisiteisti skolą pačiam!

Greičiausias ir paprasčiausias būdas atgauti įsiskolinimą yra kreiptis į skolininko gyvenamosios vietos teismą dėl teismo įsakymo išdavimo. Šis būdas netinkamas, jei skolininkas yra išvykęs į užsienį ir dokumentų įteikti jam nepavys. Kitais atvejais, kliūčių nekils.

Pirmiausia jums reikėtų sumokėti žyminį mokestį. Tai yra mokestis už jūsų bylos nagrinėjimą. Žyminis mokestis mokamas į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR FM (įmonės kodas 188659752) sąskaitą: Nr. LT24 7300 0101 1239 4300, AB bankas „Swedbank“, nurodant įmokos kodą: 5660. Teismai rekomenduoja į skiltį ,,unikalus mokėjimo kodas” įrašyti kuo daugiau reikšmingos informacijos: dviženklį teismo kodą iš šio sąrašo, skolininko vardą, pavardę, asmens kodą. Kad nereikėtų vargti skaičiuojant žyminio mokesčio dydį, pravartu pasinaudoti paprasta skaičiuokle https://infolex.lt/ta/Default.aspx?Id=32. Joje reikės tik pasirinkti bylos tipą: ,,dėl teismo įsakymų”, taip pat įvesti ieškinio sumą, t.y. sumą, kurią norite prisiteisti. Pareiškimą teikiant elektroniniu būdu per www.e.teismas.lt, mokama 75 % žyminio mokesčio.

Pareiškimo pavyzdį galite rasti čia (1). Pakeitę pavyzdinius pareiškimo duomenis ir užpildę trūkstamas eilutes, galite jį nešti į teismą, teikti per www.e.teismas.lt, siųsti paštu, registruotu laišku. Prie pareiškimo pridėkite žyminio mokesčio kvitą ir dokumentus, patvirtinančius skolą. Tam tiks skolos raštelio, sutarties ar banko sąskaitos išrašo kopija, jeigu pinigus mokėjote pavedimu. Kai skola susidarė už jūsų suteiktas paslaugas ar prekes, teismui galite pateikti klientui išrašytą sąskaitą faktūrą. Teismui taip pat reikia pateikti ir vieną pareiškimo su priedais kopiją, kuri bus perduota skolininkui. Kopijos nereikalingos, jei dokumentus teikiate per www.e.teismas.lt.

Pareiškimą su priedais pateikus teismui, jums teks palaukti. Teismo įsakymą teismas priima greitai, tačiau skolininkui suteikiamas 20 dienų terminas skolai sumokėti ar prieštaravimams paduoti. Užtrunka ir procesinių dokumentų siuntimas. Dažnai nurodytu skolininko gyvenamosios vietos adresu siųsti dokumentai grįžta neįteikti. Tuomet teismas, užklausęs skolininko deklaruotos gyvenamosios vietos, dokumentus pakartotinai siunčia deklaruotos gyvenamosios vietos adresu. Jeigu skolininkas yra juridinis asmuo, dokumentai jam siunčiami buveinės adresu. Net ir neradus įmonės buveinės adresu, dokumentai yra laikomi įteiktais praėjus 10 dienų po išsiuntimo.

Po 20 dienų, kai teismo įsakymas įteiktas skolininkui ar jo šeimos nariui, teismo įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjusį teismo įsakymą teismo darbuotojai papuošia herbiniu antspaudu ir išsiunčia kreditoriui. Šį dokumentą galima nešti antstoliui priverstiniam skolos išieškojimui vykdyti. Tikėtina, kad kreipimosi į antstolį netgi neprireiks. Dalis skolininkų, sunerimę, kad jų kreditorius kreipėsi į teismą, skolą sumoka dar net neįsiteisėjus teismo įsakymui. Taigi, jei jūsų skolininkas nėra nemokus, o tik neįgudęs pinigų tvarkytojas, jums gali pasisekti greitai atgauti skolą ir antstolio paslaugų jums net neprireiks.

2018© Aš –teisininkas!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *